Olimpijski bronasti odličnjak Nile Wilson je angleški umetniški telovadec Ta biografija profilira njegovo otroštvo,
Športniki

Olimpijski bronasti odličnjak Nile Wilson je angleški umetniški telovadec. Nile je v šoli začel trenirati gimnastiko in do konca, ko je bil pripravljen pokazati svoje sposobnosti v velikih ligah. Marca 2014 je Nile sodeloval na britanskem mladinskem prvenstvu in se izkazal kot zmagovalec ter si sam pomagal osvojiti nagrado za mladega športnika tistega leta. V prvenstvu Commonwealtha 2014, ki je potekalo v Glasgowu na Škotskem, je igral glavno vlogo pri tem, da je svoji ekipi pomagal osvojiti zlato medaljo. Zase je osvojil tudi štiri medalje, od tega dve zlati. Nato je na evropskem mladinskem prvenstvu v gimnastiki osvojil rekordnih pet zlatih medalj, s čimer je postal angleška zvezdnica v Angliji. Njegove vzvišene veščine med uporabo horizontalne palice so ga postale vodilni prvak na igrah Commonwealtha. Na olimpijskih igrah 2016 je v isti kategoriji osvojil bronasto medaljo. Bil je tudi pomemben del britanske ekipe z srebrno medaljo na svetovnem prvenstvu v umetniški gimnastiki 2015.

Otroštvo in zgodnje življenje

Nile Wilson se je rodil 17. januarja 1996 v Leedsu v Angliji, Neil in Sally Wilson. Vzgojen je bil skupaj z mlajšo sestro Joanno, ki je tudi ljubitelj telovadbe in igralec na državni ravni.

Medtem ko je bil otrok, Nila ni bil najbolj zainteresiran za šport. Pravzaprav je pozneje priznal, da je bil zelo neroden otrok in da bo zaradi njegovega odnosa starši pogosto zaskrbljeni za svojo prihodnost. Tudi njegova nerodnost ga je večkrat poškodovala, kar je povzročilo nekaj trajnih brazgotin.

Da bi se spoprijel s svojo nerodnostjo in da bi se spopadel na boljši način, so ga starši vpisali na tečaj gimnastike in takrat je razvil zanimanje za šport.

Njegovi trenerji so v njem videli nekaj potenciala in začeli sodelovati z njim. Močno so ga spodbudili, saj so mu na treningih namenili več ur, saj so želeli, da je pred olimpijskimi igrami 2004 poliral svoje sposobnosti.

Toda pri desetih letih je ob poškodbi komolca zadel oviro v cestnem prometu, zaradi česar je bil daljši čas depresiven. Ko se je končno okrepil, je začel težje trenirati in sčasoma postal najboljši telovadec na akademiji. In tako je začel svojo pot, saj je bilo britansko mladinsko prvenstvo njegova prva velika priložnost, da pokaže svetu, česa je sposoben.

Kariera

Marca 2014 je Nile sodeloval na britanskem mladinskem prvenstvu in izstopal kot zmagovalec. Športna akademija v Leedsu ga je počastila tudi z nagrado Mladi športnik moški za njegov veličasten nastop na turnirju.

Istega leta je sodeloval na evropskem mladinskem prvenstvu in si prislužil ime, saj je osvojil pet zlatih medalj. Ta njegova izvedba mu je prinesla mesto v reprezentanci za igre Commonwealtha, ki je bila tik za vogalom. Da bi dobro igral na turnirju, je Nile začel trdo delati, večino svojega časa je porabil za trening.

Nile je bil zdaj priznan kot visoki igralec in je na igrah v Commonwealth igral glavno vlogo pri tem, da je njegova ekipa osvojila zlato medaljo. V posamični kategoriji je osvojil štiri medalje, od tega nekaj zlatih in po eno srebrno in bronasto. Dogodki, ki se nanašajo na vodoravno palico, so se izkazali za njegovo oporo in še vedno velja za vodilnega prvaka Commonwealtha v tej kategoriji.

Leto 2014 se je za Nil izkazalo za čudovito leto, saj se je s svojimi solidnimi nastopi na dogodkih, na katerih je sodeloval, izkazal za državno slavo. Naslednji veliki dogodek, svetovno prvenstvo v gimnastiki 2015, je Nilu dal še eno veliko priložnost, da dokaže svojo vrednost .

Toda na žalost ni mogel ponoviti svojega nastopa v Commonwealthu, saj je izpustil osvojitev posameznih medalj. Kljub temu je igral ključno vlogo pri tem, da je moštvu pomagal osvojiti srebrno medaljo. Nekatera zapletena pravila dogodka so mu preprečila, da bi osvojil kakšno večjo medaljo in takoj je vedel, da se mora bolj potruditi, da bo pustil vtis na večjih turnirjih.

Najpomembnejše leto njegove kariere se je hitro bližalo, saj so bile največje sanje Nila, odkar je začel trenirati gimnastiko, osvojiti olimpijsko medaljo za svojo državo. Olimpijske igre 2016 so mu ponudile priložnost, da uresniči svoje sanje. Tako je treniral bolj trdo in zato, da se je pripravil na dogodek, je marca 2016 sodeloval na ameriškem pokalu AT&T.

Toda v tekmovanju, ki je doživelo velik udarec, ni dobro in se je boril. Bil je peti z dostojno predstavo na vzporednih palicah, kar ni bila niti njegova trdnost.

Ker je do olimpijskih iger ostalo le dva meseca, je še okrepil trening in upal na mesto v reprezentanci. Ker je slabo končal na nedavno zaključenih turnirjih, ni bil prepričan, ali bi si prislužil mesto v reprezentanci.

Vendar je bil imenovan za enega izmed članov angleške ekipe, ki bo zastopal državo v gimnastiki. Priložnost je užival in na olimpijskih igrah izjemno dobro nastopal. Čeprav je zgrešil zlato ali srebrno medaljo, je bil olimpijski bron prav tako dober kot mlad drug športnik. Z osvojeno medaljo je postal prvi britanski telovadec, ki je na olimpijskih igrah dosegel tako daleč v kategoriji horizontalne palice.

Naslednji dogodek na njegovem radarju je bilo svetovno prvenstvo v umetniški gimnastiki 2017. Tokrat je želel domov prinesti zlato medaljo. Vendar pa je med treningom utrpel poškodbo in to je ogrozilo njegove možnosti, da se sploh še predstavi na prireditvi. V okviru svojega zdravljenja je celo opravil operacijo.

Toda Nile si je kot borec pravočasno opomogel in bil pripravljen sodelovati na turnirju. Toda kljub temu, da se je zelo trudil, ni mogel doseči najboljšega nastopa. Na koncu prvenstva je končal na šestem mestu.