BJ McLeod je ameriški dirkač avtomobilov in lastnik ekipe Oglejte si življenjepis, če želite vedeti o svojem otroštvu,
Športniki

Brian Jeffrey "B.J." McLeod je ameriški voznik avtomobilov, ki zaradi svojih zgodnjih dosežkov za kolesi velja za dirkaškega prodigije. Tekmovati je bil v dirkah 'ATV' pri 3, do svojega petega leta pa je že prešel na karting. Pri 13 letih je postal najmlajši poklicni voznik, ki se je uvrstil in tekmoval na dirki, ki jo je odobril 'American Speed ​​Association'. McLeod je, razen da je izjemen voznik, vizionarski poslovnež, ki ima v lasti "B.J. McLeod Motorsports Inc., dirkalna skupina avtomobilov, ki tekmuje v seriji NASCAR Xfinity in vodi program za razvoj voznikov. V Severni Karolini ima v lasti 15.000 kvadratnih metrov objekt, ki ga je njegov poslovni partner in žena Jessica McLeod preuredil leta 2018. Ima ekipo odličnih voznikov, ki še naprej dosegajo nove višine v dirkaškem svetu. Delno zaposluje za 'JD Motorsports' in 'Rick Ware Racing'.

Otroštvo in zgodnje življenje

Brian Jeffrey McLeod se je rodil 17. novembra 1983 v mestu Wauchula na Floridi. Skozi celotno otroštvo je bil domobran. Končal je šolanje v krščanski šoli Highlands County. McLeod je začel trkati na ATV-ju pri razpisnih 3. letih. Ko je dopolnil 5 let, je prestopil na karting in si sam priboril znamko, saj je osvojil 300 dirk in 18 prvenstev na regionalni, državni in državni ravni.

McLeod je bil že od otroštva kaljen, da je trdo delal. V najstniških letih je večino časa gradil avtomobile v svoji trgovini, staršem je pomagal pri njihovem podjetju za prevoz vozil, pritrjevanju mikro curkov v oranžne nasade in kopanju jarkov, medtem ko je vodil študij.

Kariera

Svojo kariero dirkalnikov z osebnimi avtomobili je začel v neverjetno mladih 13. letih. Na koncu je postal najmlajši voznik, ki je avgusta 1997 na 'Orlando Speed ​​World' zmagal na dirki 'Super Late Model' (SLM). McLeod je imel 26 let, zmagal je na 100 dirkah SLM in številna prvenstva na jugovzhodu. Oktobra 1997 se je v zgodovino uvrstil s tekmovanjem in tekmovanjem na dirki 'Sweet Potato 400', ki jo je odobril ASA na 'South National Speedway' v mestu Kenley v Severni Karolini.

McLeod je leta 2000 tekmoval na dveh dirkah v seriji 'Hooters Pro Cup', na 'Hickory Motor Speedway' v Severni Karolini in na 'USA International Speedway' na Floridi. Naslednje leto je dirkal na 'Fairgrounds Speedway' v Tennesseeju, za Herzog Motorsports, na 'ASA' National Tour Race '.

Kot večina profesionalnih voznikov je bil tudi McLeod ves čas osredotočen na NASCAR. Leta 2010 je začel svojo pot »NASCAR« s tekmovanjem v seriji »Kampiranje svetovnih tovornjakov« na »Martinsville Speedway«, za »Germain Racing« v njihovem avtomobilu s številko 9. V svoji debitantski sezoni je dal impresivno predstavo in se po kvalifikacijah pri 23 končal na 17. mestu.

McLeod je leta 2011 svoj razpored 'NASCAR' razdelil med 'B.J. McLeod Motorsport, 'SS-Green Light Racing' in 'RSS Racing', za sezono. Naslednje leto je vodil delni razpored z 'RSS', 'Glenden Enterprises' in 'Hillman Racing'. Vendar se je leta 2013 osredotočil na svojo ekipo in na 'Homestead-Miami Speedway' vodil le finale sezone. Naslednji dve sezoni 'NASCAR' je McLeod sodeloval kot voznik zagona in parkiranja za 'SS-Green Light'.

Leto 2015 je bilo za voznika veliko leto. Debiral je v seriji NASCAR Xfinity na 'Iowa Speedway', za 'Rick Ware Racing.' Moral se je umakniti po 68 krogih zaradi težav z zavorami in si je uspel zagotoviti 36. mesto. Istega leta se je uvrstil tudi v prvo dirkaško serijo 'NASCAR'. Debitiral je v seriji "Sprint Cup" v "Sylvania 300" in s številko 33 "Chevrolet SS" za "Circle Sport". "

Leta 2016 se je vrnil v serijo 'Xfinity' in s svojo ekipo 'B.J. vodil svoj prvi celotni spored v nacionalni seriji' NASCAR '. McLeod Motorsports, ki je debitiral na 'Daytoni', je objavil številko 78 in število 8 avtomobilov. McLeod je v svojem avtomobilu s številko 78 dosegel tri najvišje uvrstitve na prvo mesto in delno odpeljal številko 8 skupaj s Toddom Peckom, Stantonom Barrettom, Travisom Kvapilom in Jeffom Greenom. Kasneje v sezoni je ekipa voznemu parku dodala avtomobil s številko 99 in ga razširila na tri avtomobile. Na samo eno dirko v letu 2016 se je vrnil tudi na 'Camping World Truck Series' in se na 'Kansas Speedway' uvrstil v prvih 15 vodilnih krogov za 'MB Motorsports'.

Še naprej je vozil s svojo floto treh avtomobilov v seriji Xfinity leta 2017. Na prvih treh dirkah je prevzel vlogo lastnika in sezono odprl na 'Las Vegas Motor Speedway.'

Mcleod je v vodilnem krogu najboljših 25 igral na 'Phoenix Raceway' in 'Auto Club Speedway.' Vendar pa je dosegel svoj najbolj nepozaben nastop na 'Daytona International Speedway', ki je končal na 11. mestu. Poleg posameznih dosežkov je tudi njegova ekipa vložila ogromno truda in si prislužila nekaj najboljših 15 uvrstitev. Jeff Green je končal med najboljšimi 10 vozniki na 'Talladega speedwayu'. Podobno je Tommy Joes Martins končal na 11. mestu, Josh Bilicki pa si je prislužil 12. mesto.

McLeod se je v letu 2018 bolj osredotočil na poslovni vidik dirk in ustvaril vrhunski objekt na 'Goodwin Circle' v Mooresvilleu v Severni Karolini, v katerem je več kot 28 dirkalnih strojev na 15.000 kvadratnih metrih površine, simulatorji in popolnoma opremljena telovadnica in vadbeni prostor.

Leta 2019 je McLeod pripeljal zvezdo JD Motorsports Vinnie Miller skupaj z Garyjem Kellerjem. Čeprav je Miller novinec v seriji NASCAR Xfinity, bo poskusil vodilno ekipo številke 78 "Camaro".